Gimnazjum zdobyło tytuł "Otwartej Szkoły"

W dniu 14 czerwca delegacja gimnazjum w składzie: dyr. Barbara Borkowska, Sylwester Woś, Mariusz Sokołowski oraz Patrycja Różak, Martyna Mancewicz, Patrycja Zapolska i Martyna Bylińska odebrała z rąk minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas II nagrodę w konkursie "Otwarta Szkoła". Ten prestiżowy tytuł został przyznany naszej szkole za projekt "Niezwykła kobieta - niezwykłe miejsce pracy: dziennikarka kampania na rzecz pamięci o Emiliach!", który realizowany był w I semestrze w ramach programu "Szkoła z Pasją". Gala podsumowująca IV edycję konkursu rozpoczęła się od przemówienia Pani minister Szumilas, w którym podkreślała wielkie znaczenie współpracy szkoły z organizacjami pozarządowymi oraz lokalnym środowiskiem. Następnie wespół z sekretarzem stanu MEN Tadeuszem Sławeckim wręczała dyplomy oraz nagrody rzeczowe. My również podarowaliśmy gospodarzom uroczystości drobny upominek - publikacje podsumowujące projekt.

W międzyczasie na ul. Marszałkowskiej w Centrum Edukacyjnym IPN Martyna Bylińska oraz Patrycja Zapolska prezentowały rezultaty swoich działań w ramach programu "O tym nie można zapomnieć - spotkania z kobietami, które przeszły piekło Ravensbruck". Film, który był syntezą wywiadu z byłą więźniarką P. Aliną Sakowicz z Łap, wyraźnie wyróżniał się na tle innych i został ciepło przyjęty przez zgromadzone kombatantki.

W aurze rozgrywanych m.in. w Warszawie mistrzostw Europy wracaliśmy w przeświadczeniu, że uczniowie z małej miejscowości takiej jak Wasilków, mogą zmieniać swoje otoczenie i świat, a podejmowane przez nich inicjatywy zasługują na słowa najwyższego uznania.

Po raz kolejny dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania "Emilki"!

Wiecej na temat:

Krystyna Szumilas nagrodziła zwycięzców IV edycji konkursu "Otwarta szkoła"

Gimnazjum zdobyło tytuł Otwartej Szkoły - galeria