Integracja pod buławą

W sobotę 26 maja, wzorem lat ubiegłych, wzięliśmy udział w III edycji Integracyjnych Zawodów na Orientację "Integracja pod buławą" w Tykocinie. Celem imprezy była integracja osób niepełnosprawnych z pełni sprawnymi uczestnikami imprezy oraz zachęcenie młodzieży do poznawania lokalnej historii w aktywny i kreatywny sposób. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku, który był organizatorem zawodów, przygotował po raz kolejny całą masę atrakcji. Gimnazjaliści mięli okazję zmierzyć się z ciekawą trasę metodą questingu oraz ambitnymi zadaniami, które proponowały historyczne postacie napotkane na trasie. Po zdrowej rywalizacji był czas na ognisko oraz gry i zabawy, wśród których prym wiódł kultowy "rzut jajem". Rekordowy do ostatniej kolejki był rzut Anety Szymańskiej i Aliny Domanowskiej, które zdetronizowane zostały w ostatniej sekundzie zawodów. Pomysł, atmosfera i miejsce zawodów niejako zmuszają nas do udziału w kolejnej - IV edycji!

Integracja pod buławą - galeria