Wyniki konkursu na "Całkowicie ekologiczny samochód"

Po zgłoszeniu się ekip do konkursu na ekologiczny pojazd uczniowie wykonali projekty samochodów używając do tego materiałów ekologicznych tj. takich, które można poddać recyklingowi. Najczęściej używano butelek PET po napojach i nakrętek. Użyto również tuby papierowej. Pojazdy zostały skonstruowane starannie i spełniały dość ostre wymogi konkursowe. Jako napęd użyto gumki. Po nakręceniu pojazd miał wykonać zadanie w postaci pokonania odległości wynoszącej 1 m. Udało się to wykonać dla dwóch pojazdów. Jeden z nich skonstruowany przez Mateusza Żukowskiego (ucznia klasy 3d) pokonał dystans ponad 4 metrów za co otrzymał max ilość punktów i zwyciężył w tym konkursie. Jak się okazało konkurs nie był łatwy, ponieważ nie wszystkim ekipom udało się skonstruować pojazd zdolny do pokonania jednego metra. Pojazdy były za lekkie lub napęd zbyt szybko wprawiał koła w ruch obrotowy, co powodowało zerwanie przyczepności. Ale te trudności, za rok sprawią mniej trudności. Konkurs rozstrzygnięto na holu gimnazjum przy kibicowaniu wielu uczniów. Wzbudził dość szerokie zaciekawienie, a niektórzy obiecali udział w roku następnym.

A oto nagrodzeni w tym konkursie:

Miejsce Nagrodzone osoby Ilość punktów
1 miejsce Mateusz Żukowski 3d 17p/na 22p
2 miejsce Daniel Matejczyk 2a
Tomasz Prymaka 2e
15p/na 22p
3 miejsce Kacper Dąbrowski 3c
Damian Mosiejczuk 3c
9p/na 22p

W tym roku szkolnym w konkursie wzięły udział głównie ekipy męskie. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok również żeńskie drużyny.

Organizator konkursu: Wojciech Poznański

Wyniki konkursu - galeria