"PATRYK" - spektakl teatru szkolneg

"PATRYK"- spektakl autorski gimnazjalnego koła teatralnego dotyka problemu przemocy uczniów wobec "słabszego". Tytułowy bohater-uczeń gimnazjum, od przedszkola zmaga się z prześladowaniem fizycznym i psychicznym. Zachowanie "kolegów" z klasy doprowadza go do bardzo dramatycznej decyzji.

W przedstawieniu wybrzmiewają pytania o sens miłości, o jej kondycje w dzisiejszym świecie, o ludzkie współodczuwanie i akceptację odrębności innych.

Spektakl zakwalifikował się do ścisłego finału wojewódzkiego przeglądu małych form teatralnych "DRAMAT I TRAGEDIĘ POZOSTAW TEATROWI", który odbędzie się 21 maja w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.

Praca nad spektaklem trwała ok. trzech miesięcy. Wszelkie pomysły scen i dialogi zostały wymyślone przez uczestników (aktorów) koła, w skład którego wchodzą:

Aleksandra Bernacka
Aleksandra Daniluk
Karolina Francisco
Anna Kiermut
Adam Kozłowski
Natalia Kownacka
Patrycja Kryńska
Luiza Radziszewska
Paulina Sieńko
Małorzata Wierchanowicz
Maciej Baniewski