Podziel się żywnością

Na prośbę Stowarzyszenia "Rubież" z Białegostoku oraz Pogotowia Opiekuńczego "Opoka", mającego swoją siedzibę w Wasilkowie, gimnazjaliści pomagali w zbiórce żywności. Akcja odbyła się przed świętami wielkanocnymi. Wzięło w niej udział 32 uczniów. W sklepie "Biedronka" w Wasilkowie zebrano 140kg żywności (łącznie 996kg). Stowarzyszenie "Rubież" przeznaczyło ją na przygotowanie paczek najbardziej potrzebującym rodzinom w naszym regionie, w tym naszym gimnazjalistom, a także rodzinom polskiego pochodzenia z Białorusi-miasteczko Raduń.

Na ręce Pani Dyrektor Barbary Borkowskiej wpłynęły podziękowania za pomoc i zaangażowanie uczniów w tę akcję charytatywną, podkreślając jednocześnie wielką kulturę, odpowiedzialność i przygotowanie do prowadzenia akcji zbiórek żywności gimnazjalistów z Wasilkowa. Pani Dyrektor osobiście podziękowała uczniom, nagradzając słodyczami.

Sukcesem zakończyła się także zbiórka żywności w sklepie "Jedynka" tuż przed świętami. 16 uczniów z klas I-III zebrało ok. 50kg żywności i 635zł. Dzięki obu akcjom opiekunowie mogli przygotować 20 świątecznych paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin naszych gimnazjalistów. Pieniądze będą wykorzystane na opłacenie II śniadania.

Bardzo dziękujemy uczniom za pomoc, ale szczere słowa podziękowania składamy właścicielom sklepu oraz mieszkańcom Wasilkowa.

Opiekunowie Szkolnego Koła "Samarytanin"

Podziel się żywnością - galeria