Giełda Szkół i Zawodów

Już po raz kolejny, w piątek 23 marca dla uczniów klas III oraz ich rodziców, zorganizowano w gimnazjum Giełdę Szkół i Zawodów. Podczas spotkania z zaproszonymi przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych uczniowie i ich rodzice mieli szansę zapoznać się z ofertą edukacyjną i warunkami rekrutacji w szkołach średnich. Zaprezentowało się łącznie 20 szkół, a wśród nich licea ogólnokształcące , technika i szkoły zawodowe. Uczniowie mogli podejść do specjalnie przygotowanych stanowisk szkół ponadgimnazjalnych, zapoznać się z broszurami informacyjnymi, a w razie jakichkolwiek wątpliwości mieli szansę osobiście zadać pytania przybyłym nauczycielom i uczniom wybranej szkoły. A wśród uczniów można było spotkać naszych absolwentów. Opowiadali o swoich nowych szkołach, zajęciach pozalekcyjnych, projektach.

Mamy nadzieję, że to spotkanie pomoże trzecioklasistom podjąć właściwe decyzje w sprawie wyboru przyszłej szkoły i profilu dalszego kształcenia.

Giełda Szkół i Zawodów - galeria