Współpraca szkół TGP - zimowisko

Gimnazjum w Wasilkowie i Gimnazjum w Mielniku współpracują ze sobą od kilku lat organizując wymianę uczniów w okresie ferii zimowych, wakacji. Szkoły należą do Towarzystwa Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi i dzięki stowarzyszeniu narodził się pomysł na tanie wyjazdy uczniów.

W czasie ferii zimowych, już po raz drugi, w obu szkołach zorganizowano zimowiska dla uczniów. Sale lekcyjne zamieniły się w sypialnie, a stołówki szkolne przygotowywały całodzienne wyżywienie. Obie szkoły posiadają przy hali sportowej prysznice, nie było więc problemu z codzienną toaletą.

Do Mielnika na wypoczynek i ćwiczenia pojechała wasilkowska orkiestra i mażoretki, a do Wasilkowa przyjechali uczniowie z mielnickiego Gimnazjum i szkoły podstawowej, którzy wyróżnili się w ciągu I semestru zachowaniem i wynikami w nauce.

Dyrektorki obu szkół wraz z nauczycielami przygotowały wiele atrakcji na czas tygodniowego pobytu gości.

W Mielniku młodzież z Wasilkowa uczestniczyła w wycieczkach do Drohiczyna, stadniny koni w Janowie, na górę Grabarkę, zwiedzali Mielnik, a wieczorami korzystali z hali sportowej i tańczyli na dyskotece. Wystąpili też w Domu Kultury przed publicznością Mielnika.

W Wasilkowie uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, szachowych, uczyli się tańca towarzyskiego, grali w tenisa stołowego, korzystali z komputerów w czytelni. Byli też w kinie, na basenie, na sztucznym lodowisku, w Muzeum Wojska.

Czas obu grupom upłynął szybko i ciekawie, a wyjeżdżając wszyscy obiecywali, że za rok przyjadą znowu.

Uczniowie z Mielnika w Wasilkowie

prace plastyczne chłopcy też ćwiczą krok taneczny cisza nocna
idzie coraz lepiej karnawałowe fryzury kolacja
komputery można było pograć w tenisa stołowego lub układać puzle