XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Prawie 28 tysiący złotych - tyle uzbieraliśmy podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

8 stycznia 2012 r. (niedziela), 38 uczniów z naszego gimnazjum wzięło udział w ogólnopolskiej akcji zbierania funduszy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych. Wolontariusze spotkali się rano o godz. 8.30 w swoim sztabie - w gimnazjum, odebrali puszki oraz serduszka i wyruszyli w różne miejsca Wasilkowa i Białegostoku, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W tym roku ofiarodawcy okazali się bardziej hojni niż w zeszłym. Na dzień dzisiejszy wiemy, że udało się zgromadzić 27044,3 - prawie o 5 tys więcej niż w 2011. W ciągu kilku godzin tylko w samym Wasilkowie zebrano ponad 2000 zł. Cała kwota nie jest jeszcze znana. Nadal trwa procedura liczenia pieniędzy. Akcja zbiórki pieniędzy nie zakończyła się w niedzielę. Dwa dni później - we środę - 11 stycznia 2012 r. w Gimnazjum odbyła się aukcja gadżetów WOŚP. Największym zainteresowaniem cieszyła się apteczka pierwszej pomocy, która została wylicytowana za 50 zł.

Materiały dostępne w internecie:

WOŚP 2012 Wasilków - serwis YouTube

XX finał WOŚP - galeria