Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2011 roku odbyły się w Wasilkowie obchody 93. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Obchody rozpoczęto od uroczystej mszy świętej uświetnionej przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą pod batutą Adama Wolańskiego, w której również uczestniczyły władze miasta Wasilkowa, przedstawiciele szkół, przedszkoli oraz organizacji wasilkowskich, które przybyły wraz z pocztami sztandarowymi. Następnie odbyło się złożenie wieńców pod kapliczką poświęconą bohaterom walk o wolność Polski. Na zakończenie uroczystości, korzystając z wyjątkowej okazji, został poświęcony nowy wóż Ochotniczej Straży Pożarnej.

Narodowe Święto Niepodległości