Kwesta wolontariuszy w Wasilkowie

Jednym z celów działania Szkolnego Koła Wolontariatu "Samarytanin" jest pomoc uczniom naszego gimnazjum. Realizując go, 22 wolontariuszy w dniach 7-8 października zbierało żywność długoterminową oraz pieniądze w dwóch sklepach: Jedynka przy ul. Polnej i Delikatesach przy ul. E. Plater. Dzięki uprzejmości właścicieli i kierownictwa tych placówek, mogliśmy przygotować 10 paczek żywnościowych i rozdać je uczniom.

Pieniądze będą wykorzystane na opłacenia II śniadania (mleko i słodka bułka) każdego miesiąca dla co najmniej 2 uczniów.

Przygotowaliśmy również 10 paczek z żywnością, którą przekazało gimnazjum Stowarzyszenie Pomocy "Rubież" w podziękowaniu za pomoc przy akcji "Podziel się żywnością".

Dziękujemy za pomoc właścicielom sklepów, mieszkańcom Wasilkowa za hojność, uczniom za poświęcenie wolnego czasu.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu "Samarytanin"

Kwesta wolontariuszy w Wasilkowie - galeria