Warsztaty dziennikarskie

W dniach 23 września i 1 października odbyły się zajęcia dziennikarskie mające na celu przygotowanie grupy szkolnych wolontariuszy do realizacji wywiadów z byłymi pracownikami Zakładów Włókienniczych im. Emilii Plater w Wasilkowie. Pani Małgorzata Burnos dostarczyła młodzieży niezbędnych informacji o sondzie ulicznej oraz wywiadzie, a także zasadach formułowania pytań. Teoria miała również konfrontację z praktyką - młodzi adepci sztuki dziennikarskiej wcielali się w rolę ankietera i respondenta. Druga część warsztatów prowadzona była przez Jacka Wiśniewskiego, który w przystępny sposób wyjaśniał enigmatyczne pojęcia w stylu: kadr, migawka, off, przebitka itp. Tu również była okazja, ażeby sprawdzić się w roli dziennikarza i operatora.

Wysoka jakość szkolenia sprawiła, że uczestnicy projektu poczuli się pewniej w nowych rolach i z dużym zaangażowaniem przystąpili do poznawania nieznanej historii "Emilki".

Warsztaty dziennikarskie