Ślubowanie klas pierwszych

Bahaterami uroczystości, która odbyła się 15 września 2011roku byli uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum.

Od poczatku roku szkolnego pierwszoklasiści są pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej, ale uroczyste ślubowanie staje się szczególnym momentem tworzenia więzi, która łączy wszystkich - uczniów, ich rodziców, pracowników gimazjum.

Dyrektor szkoły - pani Barbara Borkowska - w swoim wystąpieniu mówiła o wartościach, przede wszystkim miłości do ojczyzny, także tej małej, lokalnej, którymi kierował się w swoim życiu Patron gimnazjum - ksiądz Wacław Rabczyński. Postawa naszego Patrona, którego patriotyzm realizował się w codziennym wypełnianiu zadań, powinna być dla inspirująca.

Pierwszoklasiści ślubowali:

"swoją nauką i postawą dbać o dobre imię naszego Gimnazjum,
uczyć się tak, aby Polska, rodzice i nauczyciele byli z nas dumni,
szanować wielkie dziedzictwo naszego narodu, poznawać jego kulturę i chronić mowę,
żyć nie tylko dla siebie, ale i Ojczyzny oraz ludzi,
z młodzieńczym zapałem i wiarą wytrwania pod tym sztandarem jednoczyć wysiłki
dla dobra Gimnazjum, Miasta i Ojczyzny".

Uroczystość uświetnił występ orkiestry i mażoretek.