Sprzątanie świata 2011

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, odbyła się akcja sprzątania świata. Tym razem swój wysiłek skierowaliśmy na teren leśne w pobliżu bloków, gdzie śmieci jest najwięcej. Z grupą uczniów zaopatrzonych w rękawiczki i worki przeszliśmy trasę wzdłuż brzegu lasu w kierunku małej pętli. Zbierane przez nas butelki, puszki oraz złom zostawialiśmy po drodze przy trasie, aby następnie wracając znieść je do kontenerów umieszczonych przy blokach.

W ten dzień również posprzątaliśmy okolice Cmentarza żydowskiego (przy trasie na Dąbrówki). Najwięcej było tam butelek i szkła. Musieliśmy uważać, aby nie skaleczyć się i nie rozerwać plastykowych worków. Po akcji stwierdzamy, że niestety najwięcej śmieci jest tam, gdzie żyją ludzie i są większe osiedla mieszkaniowe.

W tym roku podczas akcji szczególnym rodzajem najdziwniejszego odpadu był fotel. Oczywiście odnieśliśmy go do kontenera.

Organizator akcji: Wojciech Poznański

Sprzątanie świata 2011 - galeria