Dzień Bez samochodu 2011

Dnia 24 września odbyła sie akcja z okazji Dnia Bez Samochodu 2011. Uczniowie naszego Gimnazjum wybrali się na wycieczkę rowerową po okoliczach Wasilkowa i terenów przylegajacej do naszej gminy. W tym roku trasa prowadziła przez Nowodworce, ścieżką rowerową do Supraśla. Poranek wyjazdowy przywitał nas słońcem i wspaniałą pogodą. Po ok. godzinnej jeździe dotarliśmy do zalewu nad rzeka w Supraślu. Na placu zabaw niektórzy mogli jeszcze bardziej rozciagnąć mięśnie na urzadzeniach do rekreacji. Dłuższa przerwa nad zalewem pozwoliła odnowić siły i zregenerować mięśnie do dalszej podróży. Trasa wiodła przez szosę na Krynki w kierunku Studzianek. Piękne leśne krajobrazy rekompensowały zmęczenie i duży wysiłek. Po drodze odwiedziliśmy dwa miejsca poświecone pomnikom przyrody, przy których zrobiliśmy zdjecia. Po drodze na chwilę chłopacy pokazali możliwości jazdy na jednym kole. Oczywiście cała trasa przebiegała bezpiecznie i bez większych komplikacji. Niektórym udało sie przewrócić po spotkaniu z kolegą lub kraweżnikiem. Cała tegoroczna trasa rajdu rowerowego liczyła blisko 20 km. i trwała 4 godziny. Wszyscy cali i zdrowi wrócili do Wasilkowa.

Organizator akcji: Wojciech Poznański

Dzień Bez samochodu 2011 - galeria