Festiwal projektów 2.0

2 czerwca na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Festiwal 2.0. Był imprezą, na której uczniowie prezentowali efekty realizacji projektów Szkoła z Klasą 2.0.

Na festiwal zaproszono dyrekcję, rodziców, kolegów oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie. Wszystkich gości powitała Pani Dyrektor, przybliżyła zasady pracy nad projektem i zaprosiła do obejrzenia efektów pracy grup projektowych.

Najpierw swój projekt zaprezentowała klasa Ie, przedstawiła zadania zrealizowane w ramach projektu "Pasje naszych bliskich", pokazała album oraz prezentację multimedialną, szczegółowo omówiła zrealizowane zadania i zaprezentowała zrealizowane filmy.

Potem wystąpili przedstawiciele klasy IIc, którzy zaprezentowali film, ukazujący efekty przedstawienia teatralnego realizowanego w ramach projektu "Jakie byłyby dalsze losy Czerwonego Kapturka". Widowni spodobał się film i oglądając go, reagowali wybuchami śmiechu.

Na koniec swój projekt przedstawiła klasa IId. Omawiając zadania zrealizowane w ramach projektu "Jak opisać klasę za pomocą liczb", pokazała prezentację multimedialną. Wszystkich zaskoczył sposób, w jaki można zastosować matematykę w życiu codziennym.

Prezentacji projektów towarzyszył występ szkolnego zespołu wokalnego, który uatrakcyjnił ten dzień. Festiwal zakończyło wystąpienie Pani Dyrektor, która pogratulowała uczniom i oceniła wkład pracy poszczególnych grup oraz zachęciła wszystkich do pracy w następnym roku szkolnym .

Projekt "Szkoła z Klasą 2.0" był realizowany przez większość uczniów szkoły. Zadania realizowane w ramach programu były omawiane przez różne grupy uczniów. Każdy etap pracy miał ciekawy przebieg. Efektem pracy jest również Kodeks korzystania z technologii informacyjno - komunikacyjnej.

Festiwal projektów 2.0 - galeria