Turystyczne zmagania

W dniu 24 maja dwójka naszych gimnazjalistów - Ewelina Marchel i Tomasz Prymaka - reprezentowała szkołę w II Międzyszkolnym Konkursie Turystycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Białymstoku. Do zmagań w drugim etapie przystąpiło 71 uczniów z 35 gimnazjów z naszego województwa. Arcytrudny test składał się z 30 pytań i wymagał obszernej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu szeroko rozumianej turystyki w woj. podlaskim. W tym roku niestety nie udało się zająć upragnionego podium, ale doświadczenie zebrane w tym konkursie powinno zaprocentować już za rok. Dla wszystkich uczestników nie zabrakło natomiast atrakcji o charakterze turystycznym. Była wycieczka po Surażu. Wizyty w Muzeum Archeologicznym Pana Litwińczuka, Muzeum Kapliczek i w Muzeum Dziedzictwa Pokoleń rodziny Ponińskich. Niesamowite wrażenie zrobiła również opowieść Burmistrza Suraża Pana Sławomira Halickiego, który na szczycie wczesnośredniowiecznego grodziska przybliżył nam bogatą historię Suraża. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego ogniska, kiełbasek oraz turystycznych przyśpiewek.

Turystyczne zmagania - galeria