Wspomnienia z Warszawy!

Na przełomie lutego i marca postanowiłyśmy nakręcić film na konkurs pod hasłem "Jak telefon i Internet łączy ludzi w mojej okolicy", zorganizowany przez Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie. Po ciężkiej i trudnej, jednakże satysfakcjonującej pracy, zostałyśmy nagrodzone trzecim miejscem w konkursie i zaproszone na uroczystą galę wręczenia nagród. Odbyła się ona 19 maja 2011 roku w Warszawie przy ulicy Chełbińskiego. Pani minister - Magdalena Gaj - w ciepłych słowach podziękowała uczestnikom za włożoną pracę, wręczyła dyplomy i nagrody oraz oprowadziła nas po siedzibie Ministerstwa.

Po poczęstunku zostałyśmy zaproszone na wycieczkę do siedziby TVN-u, gdzie w towarzystwie Tomasza Kubata i Jarosława Kuźniara poznawałyśmy tajniki pracy dziennikarza. Miałyśmy również możliwość obejrzenia studia TVN24 i przeprowadzenia krótkich rozmów z gwiazdami. Dowiedziałyśmy się, jak dużo trudu wymaga stworzenie trwającego kilka minut filmu lub poprowadzenie popularnego programu rozrywkowego. Miałyśmy możliwość pracy po obu stron kamery oraz nagrałyśmy swoje stand-up. Na koniec dostałyśmy upominki filmowe TVN. W ciągu całego popołudnia w telewizji zbierałyśmy autografy i robiłyśmy zdjęcia z gwiazdami.

Jesteśmy pod wrażeniem pracy dziennikarzy. Cały dzień spędziłyśmy miło i przyjemnie. Otrzymane nagrody i pochwały z ust pani minister wynagrodziły trud, który włożyłyśmy w wykonanie naszego filmu. Cieszymy się, że został zauważony i doceniony.

Zobacz zwycięskie prace w konkursie filmowym

Aleksandra Domanowska
Natalia Bućko