Zagadkowy Tykocin

W dniu 21 maja miłośnicy turystyki z naszego Gimnazjum wzięli udział w II Edycji Integracyjnych Zawodów na Orientację p.t. "Integracja pod buławą". W zawodach wzięły udział trzy drużyny z Wasilkowa pod opieką Agnieszki Polak, Wojciecha Poznańskiego oraz Mariusza Sokołowskiego. Zadaniem zespołów było dotarcie do 12 miejsc w mieście, gdzie czekały na nie łamigłówki, pytania o wiedzę, zadania manualne i ruchowe. Obieranie ziemniaków, szukanie różnic w ilustracjach, sudoku to tylko przykłady wymyślnych ćwiczeń przygotowanych przez organizatorów - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku oraz Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku.

Po dwuipółgodzinnej rywalizacji odbyła się integracyjna część zawodów. Oprócz tradycyjnego ogniska z kiełbaskami przeprowadzone zostały zawody w bardzo oryginalnych konkurencjach - przeciąganie liny, rzut oponą na odległość (mistrzem szkoły został Michał Zawadzki z I A) oraz łapanie surowych jajek. Ostatnia konkurencja podbiła serca uczestników i wzbudziła dużą ekscytację wśród startujących i widzów.

Zagadkowy Tykocin - galeria