Gala konkursu "8 wspaniałych"

28 kwietnia 2011 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Białymstoku odbyła się VI Gala Konkursu Nastolatków "8 wspaniałych". Przybyłych gości: nagrodzonych wolontariuszy, ich opiekunów, radnych powiatowych, przedstawicieli komisji przywitał pan starosta Wiesław Pusz. Następnie zabrała głos przewodnicząca komisji przesłuchującej kandydatów na 8 wspaniałych. Była pod wrażeniem ich osobowości, wrażliwości, poświęcenia, wyliczyła działania wolontariuszy ze szkól w Wasilkowie, Łapach, Supraślu, Gródku, Turośni Kościelnej, Kleosina.

Dla społeczności naszego gimnazjum to ważne wydarzenie, ponieważ jedną z 8 wspaniałych jest Ewelina Dąbrowska. Z rąk starosty otrzymała dyplom, gratulacje oraz wiele nagród, w tym MP3. Gratulacje otrzymałyśmy również od powiatowego radnego, który pochodzi z Wasilkowa, pana Zenona Żukowskiego. Był bardzo dumny, że w jego mieście działają tak wrażliwi młodzi ludzie. Miłym akcentem było udzielenie przez Ewelinę wywiadu dla Radia Białystok. Opowiedziała o pracy wolontariuszy naszego gimnazjum.

Gala odbyła się na krótko przed beatyfikacją Papieża Jana Pawła II, dlatego też oprawa artystyczna uroczystości była powiązana z tym, ważnym dla Polaków, wydarzeniem. Wszyscy zebrani w skupieniu wysłuchali recytacji wierszy Karola Wojtyły oraz piosenek o charakterze patriotycznym w wykonaniu uczniów z Łap.

Na zakończenie wszystkich obecnych na gali zaproszono do wspólnego zdjęcia i skonsumowania wspaniałego tortu.

Gala konkursu 8 wspaniałych - galeria