Wielkanocna zbiórka żywności

W dniach 8-9 kwietnia ok. 50 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w Wielkanocnej zbiórce żywności dla Stowarzyszenia Pomocy "Rubież" i pogotowia "Opoka". W ciągu dwóch dni zebrano ponad 300 kg trwałej żywności w sklepach Carrefour i Biedronka, co przy odczuwalnym coraz bardziej kryzysie, można uznać za sukces. Uczniowie gimnazjum z wielka starannością, poświęceniem i kulturą pracowali jako wolontariusze . Szczególnie wyróżnili się: Aneta Żukowska, Kornelia Kopacz, Mateusz Dąbrowski, Marcin Anchimiuk, Piotr Łagocki, Jakub Kołpaczewski.

Zebrana żywność będzie służyć uczniom, którzy mieszkają w pogotowiu "Opoka", zostały także przygotowane paczki ubogim rodzinom z naszego województwa. Stowarzyszenie Pomocy "Rubież" tradycyjnie przekazało część darów najbiedniejszym polskim rodzinom z Brześcia i rejonu brzeskiego oraz rejonu grodzieńskiego.

Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów , poświęcenia swojego wolnego czasu po to, aby pomóc innym. Dziękujemy.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu "Samarytanin"

Wielkanocna zbiórka żywności - galeria