Próbne egzaminy gimnazjalne klas I i II

W dniach trwania egzaminów gimnazjalnych klas III, uczniowie klas I i II pisali przez trzy kolejne dni, od godziny 11.30 próbne egzaminy, doświadczając już wcześniej atmosfery i ćwicząc zasady pisania egzaminów. Różnicą było to, że przy stoliku siedziało 2 uczniów - pierwszo- i drugoklasista. Oczywiście rozwiązywali zupełnie inne arkusze egzaminacyjne. Egzaminy próbne odbyły się według nowej formuły egzaminacyjnej, która będzie obowiązywała już od przyszłego roku. W obu częściach egzaminu - humanistycznej i matematyczno - przyrodniczej, wydzielone są zadania z przedmiotów, które wchodzą w ich skład.

Egzamin z języka angielskiego pisali tylko uczniowie klas drugich. Egzamin składał się z 2 części: podstawowej i rozszerzonej. Zadania z części podstawowej zostały wykonane przez uczniów szybko i przed zaplanowanym czasem 60 minut. Trudniejszą okazała się część rozszerzona tego egzaminu.

Próbne egzaminy gimnazjalne - fotogaleria

czekamy na egzamin w oczekiwaniu na egzamin szkolenie przed egzaminem dla nauczycieli
przed egzaminem w sali gimnastycznej egzamin na sali gimnastycznej na sali gimnastycznej
uczniowie zajęci rozwiązywaniem w sali 3 w sali 4