facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Kronika szkoły

Dzień Odkrywców Talentów

21 marca 2011 roku 47 najlepszych uczniów z naszego Gimnazjum pojechało na wycieczkę do Warszawy. Wyruszyliśmy już o 6 rano. Od 10.00 do 12.00 "buszowaliśmy? po Centrum Nauki Kopernik. Dwie godziny to za mało, żeby wszystko dokładnie obejrzeć, spróbować i przetestować. To niesamowite i magiczne miejsce, w którym nauka sprawia ogromną frajdę. Podziwialiśmy przeróżne zjawiska, oglądaliśmy ciekawostki pod mikroskopem, zmienialiśmy kierunek tornada, sterowaliśmy łodziami podwodnymi i słuchaliśmy ciekawych wykładów. To było bardzo wyczerpujące i zgłodnieliśmy. W nagrodę dostaliśmy suchy prowiant i "ładowaliśmy akumulatory? by mieć siłę i energię na zwiedzanie Muzeum Ziemi. Tam podziwialiśmy skamieniałości, meteoryty, piękne bursztyny i minerały, które nasza Ziemia skrywa w sobie, a pani przewodnik opowiadała nam o zjawiskach geologicznych, dzięki którym powstają. W muzeum nasza energia całkowicie się wyczerpała i pojechaliśmy na obiad. Musieliśmy mieć siłę, żeby zwiedzić jeszcze Stare Miasto. Zmęczeni ale pełni wrażeń i zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Monika Ziemiacka

W Centrum Nauki Kopernik każdy dostał kartę logowania i mógł robić co mu się podobało: oglądać ogniste "mini? tornada, wywoływać trzęsienia ziemi, zwiedzać różnego rodzaju akwedukty. Nikt nawet nie spodziewał się, że w tak łatwy sposób można przenieść aż tak dużą ilość wody. Można było także pójść na warsztaty dotyczące różnych zjawisk przyrodniczych. Dostaliśmy drugie śniadanie. To był bardzo dobry pomysł, ponieważ po podróży i dwugodzinnym zwiedzaniu człowiek robi się głodny. W Muzeum Ziemi było bardzo ciekawie. Zobaczyliśmy m. in. skorupy zwierząt, o których wielkości nawet nie śniliśmy, oraz wiele innych interesujących obiektów. Moim zdaniem, wycieczka była niezwykle udana. Chciałbym by takich wyjazdów było więcej.

Michał Zawadzki kl. IA

Mogliśmy bawić się swobodnie przez dwie godziny, oglądać, dotykać różnych ciekawych wynalazków, doświadczać ciekawe zjawiska. Najbardziej przyciągnęło mnie coś w stylu dużego radia, przy pasku częstotliwości były daty, za pomocą wielkiego pokrętła ustawiało się datę (od 1920 do 2010) i można było usłyszeć audycję z danego czasu, między innymi z 5 września 1945 z frontu albo z 11 września 2001 roku.

Michał Pietrowcow kl. IIB

Wszyscy wspaniale się bawili i przy okazji poznawali tajniki wiedzy. Ciekawym doświadczeniem było np. trzęsienie ziemi, jakie ostatnio przeżyli mieszkańcy Japonii. Podczas oglądania wystaw mogliśmy wszystkiego dotknąć i sprawdzić działanie. Pozwoliło nam to na lepsze poznanie naszego świata i różnych zjawisk na nim zachodzących. W miłym towarzystwie zwiedziliśmy całe centrum. Gdybym miała możliwość, to z wielką przyjemnością pojechałabym raz jeszcze.

Paulina Zubrzycka kl. IIIADzień Odkrywców Talentów - fotogaleria
(aby powiększyć zdjęcie, kliknij na miniaturkę)
 
Muzeum Ziemi wykłady w CN Kopernik Centrum Nauki Kopernik ...
Muzeum Ziemi wykłady w CN Kopernik Centrum Nauki Kopernik ...
 
Powrótgimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie