9 Wiosenny Przegląd Młodych Talentów

21 marca, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, w naszym gimnazjum, po raz dziewiąty odbył się Wiosenny Przegląd Młodych Talentów. Tegoroczny był bardziej uroczysty od poprzednich. Tego dnia nasza szkoła otrzymała od Ministra Edukacji Narodowej tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". List od Pani Minister, potwierdzający uzyskanie tytuł, odczytała Pani Kurator - Wiesława Ćwiklińska i przekazała go całej społeczności uczniowskiej. Miano "Szkoły Odkrywców Talentów", potwierdza, iż w naszym gimnazjum jest wielu wspaniałych, uzdolnionych uczniów.

Tegorocznym tematem IX WPMT były "Hity szkolnej biblioteki czyli nietypowe interpretacje szkolnych lektur". Młodzież, w trakcie swoich występów, przenosiła nas w bajkowy świat Czerwonego Kapturka, Królewny Śnieżki, Ali Baby. Ponownie przeżywaliśmy wielką miłość Romea i Julii, odwiedził nas na krótko Pan Tadeusz. Władca Pierścieni też o nas nie zapomniał. Obejrzeliśmy śmiałe, barwne i ciekawe interpretacje lektur wybranych przez klasy. Jury najwyżej oceniło brawurowy występ klasy 2A i ich Królewnę Śnieżkę. Pan Jerzy Zielinko ze swoim Ali Babą i 40 rozbójnikami z klasy 3Cc zajął II miejsce, a barwne stroje w "Zemście" i zaangażowanie klasy 1A w spektakl, dało zaszczytną trzecią lokatę. Występ orkiestry, mażoretek, tancerzy, wokalistów, gitarzysty oraz chóru nauczycieli dodał kolorytu tegorocznej imprezie. Dziękujemy wszystkim tym uczniom i nauczycielom, którzy zechcieli wziąć udział w tegorocznym przeglądzie. Zapraszamy za rok na X jubileuszowy WPMT .

(Dorota Wilanowska, Halina Kuźmicka)

Dodatkowe odnośniki:

• 9 WPMT w Kurierze Porannym