Bal karnawałowy u przedszkolaków

Szkolny Klub Wolontariatu "Samarytanin" uczestniczy w projekcie "Szkoła bez przemocy". Jednym z działań zaplanowanych na ten rok szkolny był bal karnawałowy w Przedszkolu Samorządowym w Wasilkowie przy ul. Sienkiewicza. Odbył się on 4 marca. Organizacją zajęła się p. Barbara Nowicka, wspomagały ją opiekunki wolontariatu. Dziewczęta z klas I i III przygotowały scenariusz oraz gry i zabawy wykorzystujące postaci księżniczek i piratów. W takie właśnie stroje, wypożyczone z naszej szkolnej wypożyczalni, byli ubrani 5-latkowie. Stroje prowadzących również w konwencji bajkowej. Przez 2 godziny dzieci bawiły się, brały udział w różnych konkursach, prezentowały swoje zdolności. Gimnazjalistki miały okazję sprawdzić się jako opiekunki przedszkolaków i animatorki. Nie było to łatwe zadanie, ale dające wiele przyjemności . Dzieci były zachwycone. Dziewczynkom tak bardzo podobały się sukienki księżniczek, że nie miały ochoty ich zmieniać.

Było to pierwsze takie przedsięwzięcie, ale sądzimy, że nie ostatnie. Wychowawczynie z innych grup również zapraszały nas do siebie

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w organizacji zabawy karnawałowej. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji przedszkola oraz do p. Izabeli Danilewskiej. Bez jej pomocy przy scenografii i strojach, bal nie byłby tak udany.

Bal karnawałowy u przedszkolaków - galeria