VI Edycja Konkursu Ośmiu Wspaniałych

Powiatowy Samorządowy Konkurs Nastolatków ?Ośmiu Wspaniałych? organizowany jest już po raz szósty. Patronat nad nim sprawuje Starosta Białostocki. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

Kandydaci, których zgłaszamy, odznaczają się konsekwencją realizacji działań, zaangażowaniem w osiąganiu celu, wytrwałością w pokonywaniu trudności oraz wzorową postawą społeczną. W tym roku szkolnym opiekunowie szkolnego klubu wolontariatu Samarytanin oraz Samorządu Uczniowskiego wytypowali do konkursu trzy uczennice z klas trzecich, które od wielu lat pracują na rzecz społeczności uczniowskiej i innych ludzi.

Julita Koszykowska

Julita Koszykowska z klasy IIIA jest laureatką etapu wojewódzkiego konkursu ?Ocal okruchy historii - młodzież buduje muzea?, ukończyła kurs dziennikarski w ramach projektu ?Zbliżenia - międzypokoleniowa integracja w środowisku gminnym?. Angażuje się od kilku lat w pracę wolontariuszki w Pogotowiu Opiekuńczo-Wychowawczym Opoka, pomaga uczniom w odrabianiu lekcji. Czyta również bajki w przedszkolu, krzewiąc ideę czytelnictwa wśród dzieci od najmłodszych lat. Bierze udział w wielu kwestach, z których fundusze przeznaczane są dla gimnazjalistów. W SU pracuje w sekcji medialnej, filmując imprezy i wydarzenia szkolne.

Ewelina Dąbrowska

Ewelina Dąbrowska z klasy IIIC aktywnie działa w klubie wolontariatu Samarytanin, bierze udział w wielu kwestach, z których fundusze przeznaczane są na obiady i drugie śniadania dla uczniów gimnazjum. Organizuje wiele szkolnych imprez np. Loteria Mikołajkowa, Dni Języków Europejskich, czyta bajki w przedszkolu, prowadzi z maluchami zajęcia rytmiczne. Nie pozostaje obojętna na los ludzi chorych. Zachęcała mieszkańców Wasilkowa do rejestrowania się jako dawca szpiku kostnego w ramach akcji ?Przyłącz się do walki z białaczką?. Bierze udział w wielu zajęciach pozalekcyjnych. Aktywnie współpracuje w Samorządzie Uczniowskim.

Adrianna Kot

Adrianna Kot z klasy IIIC jest wrażliwą, koleżeńską osobą. Aktywnie uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych, pracuje w SU, szkolnym klubie wolontariatu Samarytanin. Od trzech lat kwestuje na rzecz uczniów gimnazjum, była wolontariuszką WOŚP, zbiera pieniądze na renowację figur w corocznej kweście na cmentarzu w Wasilkowie. Ada bierze udział w ogólnopolskiej akcji ?Cała Polska czyta dzieciom? i pracuje z przedszkolakami. Jest niezastąpiona w organizacji wielu imprez szkolnych inicjowanych przez SU.

Wszystkie dziewczęta mają również czas na własny rozwój. Poszukują projektów, w realizacji których mogą nie tylko się sprawdzić, ale nabyć nowych umiejętności i poszerzyć własną wiedzę.

Trzymamy za wszystkie trzy uczennice kciuki na eliminacjach powiatowych, gdzie będą prezentować swoje osiągnięcia.

Opiekunowie wolontariatu: Halina Kuźmicka, Alina Pieszko, Małgorzata Szwabowicz

Odnośniki do materiału: Gazeta Wasilkowska