Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

14 stycznia po raz piętnasty z rzędu odbył się organizowany przez Jurka Owsiaka finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym kraju organizowane były licytacje najróżniejszych przedmiotów, a 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, których łączna suma wyniosła 23 105 329 zł.

Nasze gimnazjum także wzięło udział w akcji. Trzydziestoosobowa ekipa kwestowała w Białymstoku i Wasilkowie. Zebraliśmy 9 509 zł i 20 groszy oraz 5 € i 40 centów.

W tym roku dochody z akcji przeznaczone są na sprzęt dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych i program nauki ratowania życia, tym chętniej bierzemy udział w takich przedsięwzięciach..

Łukasz Kundziewicz - kl. 2B

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Fotoreportaż

Wspólne zdjęcie wolontariuszy... A teraz czas do pracy. A teraz wielkie podliczanie. Grosz do grosza - wszystko, by pomóc dzieciom.
Koordynator sztabu wasilkowskiego - pani Lucyna Bejm. Na dyżurze w hipermarkecie. Praca wre - trzeba przygotować puszki, podzielić serduszka.
Puszki opróżnione - wynik bardzo dobry - ponad 9600zł. W gimnazjum gwar panował od rana. Wasilkowscy wolontariusze dotarli też na finał białostocki.