Świąteczna rywalizacja

Ostatni tydzień przed przerwą świąteczną w murach naszego gimnazjum trwały gorączkowe przygotowania do klasowych wigilii, które podsycała wyjątkowo wyrównana rywalizacja w ramach SUPER KLASY. Wszystkie zespoły stanęły na wysokości zadania wzorowo realizując wyznaczone zadania. Pierwsze, już tradycyjne, polegało na oryginalnym świątecznym przystrojeniu sal lekcyjnych. Wyjątkową pomysłowością wykazała się klasa II A, która stworzyła w sali nr 9 "Fabrykę św. Mikołaja". Tuż za nią uplasowała się III B, a za nią ex aequo I C i III C.

Drugie zadanie poświęcone było patronowi naszej szkoły - księdzu Wacławowi Rabczyńskiemu. Każda klasa była zobligowana do wykonania plakatu poświęconego działalności duszpasterza, który patronuje szkole już ósmy rok. Wysoka artystyczna i merytoryczna wartość stworzonych prac dostarczyła jury sporego "bólu głowy". Komisja ostatecznie najwyżej oceniło plakaty III D, III B i II A.

W dzień patrona szkoły (22 grudnia) odbyły się klasowe wigilie, a po nich uczniowie obejrzeli spektakl szkolnego teatru oraz film zrealizowany przez nasze uczennice, przy wsparciu merytorycznym ks. Marka Kanclerza. Sympatycznym akcentem na wspomnianych uroczystościach było rozstrzygniecie konkursu wiedzy o życiu ks. Rabczyńskiego. Szczęśliwą posiadaczką głównej nagrody (serwisu kawowego) została Magdalena Bartoszewicz z II F. Popołudniu odbyło się również spotkanie opłatkowe, które zaszczycił swoją obecnością sam św. Mikołaj.

Świąteczna rywalizacja - galeria

II A III B I C