Zakończenie Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Turystycznych Marszach na Orientację

W ostatnią mroźną niedzielę (12.12.2010 r.) ponad dwudziestoosobowa grupa śmiałków wzięła udział w XVI biegu na orientację p.t. "Powitanie zimy". Była to zarazem ostatnia runda Mistrzostw Województwa Podlaskiego w tej nietypowej dyscyplinie. Chociaż aura była sprzyjająca, temperatura mocno dawała się we znaki i jak się później okazało jedyną receptą na rozgrzanie - był intensywny bieg w poszukiwaniu punktów, ukrytych gdzieś głęboko w Puszczy Knyszyńskiej. Odnajdywaniu ich nie sprzyjała również mapa, która okazała się nawet dla wytrawnych biegaczy (wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi), zbyt trudna. Pomimo wszystkich wspomnianych przeszkód zwyciężczyniami rywalizacji zostały nasze absolwentki Eliza Augustynowicz i Paulina Kot, które wygrały z liderem klasyfikacji Maciejem Stankiewiczem z Publicznego Gimnazjum nr 7 w Białymstoku. Zwyciężyły w stosunku 335 do 340 punktów...karnych. Wszyscy zawodnicy po wyczerpującym biegu mogli posilić się przy ognisku tradycyjną kiełbaską i rozgrzać skostniałe z zimna kończyny.

W niedzielne przedpołudnie odbyło się również uroczyste podsumowanie turnieju. W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zajął wspomniany Maciej Stankiewicz, ale tuż za nim uplasowały się Paulina Kot (II miejsce), Emilka Kędzierewicz (III) i Eliza Augustynowicz (IV). Wytrawnym i wytrwałym biegaczkom gratulujemy!

Cieszy nas, że biegi na orientację spotkały się z żywym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży. W ciągu tego roku, w 6 rundach Mistrzostw nasze gimnazjum reprezentowało ponad 40 uczestników! Konstruktywne spędzanie wolnego czasu, orientacja w terenie, praktyczna umiejętność używania mapy i kompasu, niezapomniany smak kiełbasek z ogniska oraz dobra zabawa to największe atuty zawodów. Nabyte doświadczenie i entuzjazm, mamy nadzieję, że zaprocentują w następnym sezonie. Kolejny bieg już w marcu... w Wasilkowie!

Zakończenie Mistrzostw Województwa ... galeria