Wystawa IPN-u w Wasilkowie

W dniu 7 grudnia w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie została otwarta wystawa przygotowana przez białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej p.t. "Represje stanu wojennego. Województwo białostockie 1981-1983/1989". Wernisaż wzbogaciła prelekcja pracownika Biura Edukacji Publicznej IPN, który w formie wykładu nakreślił genezę ruchu społecznego "Solidarność", okoliczności wprowadzenia stanu wojennego w nocy z 12/13 grudnia 1981 r. oraz represje władz komunistycznych jakie spadły na społeczeństwo polskie i mieszkańców Białostocczyzny.

W imieniu organizatorów zapraszamy do odwiedzenia wystawy, którą można oglądać w sali konferencyjnej urzędu.

Wystawa IPN-u w Wasilkowie