XII niepodległościowy Marsz na Orientację

Dnia 14 listopada odbyła się piąta już runda Mistrzostw Województwa w Biegach na Orientację. Punktualnie o 9.00 wszyscy uczestnicy imprezy stawili się pod naszym gimnazjum. Następnie wszyscy skierowaliśmy się na przystanek, aby stamtąd autobusem udać się pod filharmonię białostocką pod opieką p. Sylwestra Woś i p. Mariusza Sokołowskiego. Gdy uczestnicy dotarli na miejsce odbyła się odprawa wszystkich drużyn, które miały za zadanie zdobycie 15-stu punktów kontrolnych. Cała impreza miała miejsce na terenie Lasu Zwierzynieckiego. Trasa była dość trudna, ponieważ mapa była ?okrojona?, a na drodze uczestnicy napotykali punkty ?mylne?, które wprawiały w zakłopotanie. Choć było mokro, a podłoże było bagniste naszym uczestnikom poprawiły humor promienie słoneczne przedzierające się przez korony tamtejszych drzew. Po dotarciu na metę na wykończonych, ale zadowolonych z siebie młodych ?odkrywców? czekał słodki poczęstunek. Po ogłoszeniu wyników, które były przychylne naszym uczniom i absolwentom, zrobiono serię pamiątkowych zdjęć. Warto jeszcze dodać, że drużyny z naszego gimnazjum w klasyfikacji ogólnej zajmują wysokie miejsca.

Ewelina Dąbrowska III C

Szczegóły dotyczące XII Niepodległościowego Marszu na Orientację znajdziecie na stronie Radia Białystok: przejdź na stronę

XII niepodległościowy Marsz na Orientację - galeria