Rycerski medal przyjaźni
dla radnej Pani Marii Rydzewskiej - Dudek

W dniu 14 października podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej Rycerski Medal Przyjaźni otrzymała Pani Maria Jolanta Rydzewska ? Dudek - radna Rady Miejskiej w Wasilkowie, która od 4 lat regularnie przekazuje w całości swoją dietę radnej z przeznaczeniem na obiady dla uczniów Gimnazjum.

Od roku 2006 wpłynęła na konto szkoły kwota 25.800 zł, która wystarczyła na sfinansowanie 5500 obiadów uczniowskich. Comiesięcznie korzysta w ramach tej kwoty, jedząc codziennie obiady, 6 ? 9 uczniów. Dzięki tym funduszom mogliśmy sfinansować obiady uczniom, których rodziny okresowo znalazły się w trudnych warunkach finansowych lub rodzice nie mają dość odwagi ubiegać się o pomoc MOPS-u lub dochody rodzinne są niewysokie i pomoc społeczna nie dofinansuje posiłków.

Serdecznie dziękuję Pani za życzliwość, otwarte serce i rozumienie potrzeb uczniów. To dla mnie ogromny zaszczyt i radość móc Pani wręczyć ten medal? ? powiedziała podczas dekoracji medalem dyrektor Barbara Borkowska

Rycerski Medal Przyjaźni jest przyznawany jako potwierdzenie nienagannej współpracy osób, firm, instytucji, stowarzyszeń. W centralnej części awersu umieszczone jest godło medalu, którym jest rysunek splecionych w uścisku dłoni. W otoku jest umieszczona dewiza odznaczenia: AMICUS CERTUS IN RE INCERTA CERNITUR, co przetłumaczone na język polski znaczy PRAWDZIWEGO PRZYJACIELA POZNAJEMY BĘDĄC W TRUDNYM POŁOŻENIU. Osoba odznaczona tym medalem używa tytułu: KAWALER RYCERSKIEGO MEDALU PRZYJAŹNI.

Wywiad z P. Maria Rydzewską-Dudek

Rycerski medal przyjaźni - fotogaleria

ani Maria Rydzewska - Dudek Moment dekoracji Rycerskim Medalem Przyjaźni Wręczenie medalu i dyplomu
Wystąpienie P. Rydzewskiej było pełne humoru Samorząd Uczniowski przyznał tytuł Honorowego Złotego Belfra Pani Maria Rydzewska - Dudek ze statuetką Złotego Belfra