Pamiętamy!

Zgodnie z tradycją w ostatnim tygodniu przed uroczystością Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły wybrali się na wasilkowską nekropolię w celu uprzątnięcia otoczenia rzeźb, których autorem był ks. Wacław Rabczyński. Wspólna praca, grabienie pożółkłych liści, zapalenie symbolicznej świeczki i modlitwa to wszystko, co możemy uczynić wobec Tych, którzy od nas odeszli.

Nie zapomnieliśmy również o żydowskich mieszkańcach naszego miasta, o których groby nie ma komu się zatroszczyć. Ze smutkiem i oburzeniem wrzucaliśmy do naszych worków butelki, puszki i opakowania po chipsach, wierząc głęboko że robimy to ostatni raz.

Dbajmy o wszystkie cmentarze i pamiętajmy o zmarłych, bo w myśl sentencji Carlosa Ruiza Zafona ?Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta?.

Pamiętamy - galeria