Dni Języków Europejskich 2010

Jak co roku w naszej szkole odbyły się obchody Dni Języków Europejskich. W tym roku przypadły one na dni 27 września - 6 października.

W dniu 16 września gospodarze wszystkich klas spotkali się na spotkaniu, na którym każdy z nich wylosował kraj Unii Europejskiej, który klasa będzie musiała zaprezentować w postaci plakatu oraz ciekawostek.

Klasy miały czas do 27 września do godziny 7:59, aby na drzwiach sal lekcyjnych zawiesić swoje plakaty wylosowanego kraju oraz ciekawostki o nim, a 28 września komisja w składzie Monika Ziemiacka, Karolina Żeszko oraz Małgorzata Kozłowska oceniła powstałe prace.

I MIEJSCE - KLASA III B (Niemcy)

II MIEJSCE - KLASA IA (Polska)

III MIEJSCE - KLASA II D (Łotwa)

Klasy III C, II E oraz II F zostały wyróżnione za pomysłowość wykonania swoich plakatów.

Dnia 30 września odbył się także konkurs języka angielskiego składający się z dwóch części: praktyczne użycie języka angielskiego i niemieckiego, faktyczne i fikcyjne stwierdzenia na temat krajów Unii Europejskiej i krajów anglojęzycznych.

Oto nazwiska pięciu najlepszych osób w konkursie:

lp imię i nazwisko klasa wynik
1 Adam Bartulewicz I A 95%
2 Jakub Janowicz II B 95%
3 Szymon Tankiewicz II F 92%
4 Aleksandra Paśniewska III D 90%
5 Michał Barchanowicz II B 88,3%

W dniach 27 września - 1 października chętne osoby mogły także odpowiadać na pytania dotyczące ciekawostek związanych z krajami Unii Europejskiej i tak oto wyłoniliśmy piątkę najbardziej ciekawych Europy osób:

Anna Kiermut II C
Ewelina Marchel III A
Jakub Zalewski II C
Elżbieta Dzienis III B
Robert Sokólski II D

Jako, że w naszej szkole działa aktywnie wolontariat, to nie mogliśmy nie wykorzystać sytuacji i nie wspomóc tej organizacji szkolnej. Podczas Dni Języków Europejskich wszystkie klasy wystawiły stoiska kulinarne, na których sprzedawiały słodkie produkty i wyroby związane z wylosowanym krajem. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostaną przekazane na naukę naszego adoptowanego kolegi z Zambii - Emmanuela Tembo. W sumie klasy zaebrały 1337,13 złotych. Oto pięć najbardziej przedsiębiorczych klas:

I E - 150,52 zł
II A - 142,00 zł
III E - 127,17 zł
II F - 105,52 zł
III C - 103,49 zł

Dziękujemy serdecznie wszystkim za współpracę oraz okazaną pomoc.

Dni Języków Europejskich 2010 - fotogaleria

piękna Łotwa ...
... Francja ... ... oraz zwycięzki plakat klasy IIIB - Niemcy
piękna Łotwa ... ... Francja ... ... oraz zwycięzki plakat klasy IIIB - Niemcy