Otrzęsiny klas pierwszych 2010

29 września odbyły się tradycyjne "otrzęsiny" klas pierwszych. Uczniowski chrzest bojowy jest elementem rytuału przyjęcia nowych uczniów w poczet gimnazjalistów. Ten rodzaj wtajemniczenia przypadł do gustu wszystkim uczniom i z roku na rok przybiera coraz barwniejszą oprawę.

W tym roku nie obyło się bez egzotycznych przebrań i pokaźnej dawki humoru. Pierwszoklasiści wykazać musieli się kreatywnością, odwagą i zgraniem, co po niecałym miesiącu wspólnej nauki jest nie lada wyzwaniem. W tym roku motywem przewodnim uroczystości byli różnego rodzaju bohaterowie fimów (indianie, kowboje, samuraje, żołnierze, piraci).

Pierwszą konkurencją dla nowych gimnazjalistów było wypicie jak największej ilości mleka przez jednego reprezentanta każdej klasy. Następnie pierwszoklasiści przedsawili poematy klasowe, które zostały wypracowane podczas programu integracyjnego 'Wszyscy na pokład'. Trzecia konkurencja polegała na prezentacji ułożonego tańca w rytmie muzyki pasującej do stylizacji klas. Czwarta runda była bardzo kwaśna, gdyż polegała na wypowiedzeniu słów 'kocham swoją klasę' z cytryną w ustach. Następnie klasy prezentowały okrzyk bojowy, czyli klasowy. Runda szósta to sprawdzian współdziałania, czyli przekazanie sobie butelki z jednych kolan do kolejnych. Na zakończenie było też coś dla wychowawców. Wspaniałe Panie wychowawczynie musiały się popisać umiejętnościami plastycznymi i wykonać perfekcyjny makijaż jednemu ze swoich wychowanków.

Wszystkie pierwsze klasy wykazały się wielką pomysłowością i wolą walki. Każdemu zespołowi zależało na zwycięstwie w tej prestiżowej rywalizacji, jednak laur pierwszeństwa wywalczyła klasa I E. Zwycięzkie drużyny uraczone zostały pysznymi słodkościami.

Otrzęsiny klas pierwszych - 2010 - fotogaleria

wspaniałe prowadzące
wychowawcy malują... ...swoich uczniów
wspaniałe prowadzące wychowawcy malują... ...swoich uczniów