X Marsz Żywej Pamięci Sybiru

W dniu 10 września 2010 roku odbył się już po raz dziesiąty Marsz Żywej Pamięci Sybiru. Ulicami Białegostoku przeszła około 13-tysięczna grupa ludzi, która chciała oddać swój hołd wszystkim ofiarom zesłania na Wschód. W marszu wzięli też udział przedstawiciele pocztów sztandarowych z podlaskich szkół.

W tym roku Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Sybiru przeszedł w intencji upamiętnienia 70. rocznicy trzech pierwszych wywózek na Wschód, 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także upamiętnienie ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

X Marsz Żywej Pamięci Sybiru - galeria