Ogólnopolski sukces Dominiki Chmielewskiej

W dniu 31 sierpnia 2010 r. w imponującym gmachu gdańskiego Dworu Artusa odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu "Ocal okruchy historii - młodzież buduje muzea" oraz podsumowanie Roku Historii Najnowszej. W konkursie wzięli udział uczniowie z 709 placówek oświatowych w kraju i zagranicą, a jedną z 12 laureatek w kategorii "II wojna światowa" została Dominika Chmielewska z klasy 3 D. Jej praca Kartka z Auschwitz zajęła II miejsce wśród prac gimnazjalistów. W konkursie zorganizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności wyróżnione zostały również prace naszej absolwentki Hanny Daszuty Sztandar "Solidarności" Zakładów Włókienniczych im. Emilii Plater w Wasilkowie oraz Julity Koszykowskiej i Pauliny Zubrzyckiej (3 A) Księga meldunkowa.

Ceremonię nagrodzenia zwycięzców konkursu zaszczycili swoją obecnością m.in. minister edukacji Katarzyna Hall, marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, pierwszy premier III RP Tadeusz Mazowiecki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej prof. Paweł Machcewicz, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności o. Maciej Zięba, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, żona prezydenta Lecha Wałęsy Danuta.

Oprócz materialnych nagród przekazanych laureatom organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji. Zwiedzanie Gdańska i Westerplatte, oglądanie wystawy "Drogi do Wolności", spotkanie z autorem programu "Sensacje XX wieku" Bogusławem Wołoszańskim, udział w koncercie na terenie Stoczni Gdańskiej "Solidarność. Twój Anioł wolność ma na imię" czy w uroczystościach upamiętniających 71 rocznicę wybuchu II wojny światowej na długo wryją się w pamięć wszystkich uczestników podsumowania konkursu.

Gratulując laureatce i wyróżnionym uczennicom, zachęcamy po raz kolejny do większej aktywności w tegorocznych konkursach. Naprawdę warto!

Więcej informacji o konkursie:

Ogólnopolski sukces Dominiki Chmielewskiej - galeria