Dęby Katyńskie

I tylko pamięć została
Po tej katyńskiej nocy...
Pamięć nie dała się zgładzić,
Nie chciała ulec przemocy
I woła o sprawiedliwość
I prawdę po świecie niesie - Prawdę o jeńców tysiącach
Zgładzonych w katyńskim lesie.

"Zostaną po nas tylko guziki..."

Feliks Konarski

W niedzielę 11 kwietnia b. r. odbędzie się uroczystość posadzenia Dębów Katyńskich, które symbolizować mają polskich oficerów pomordowanych w Katyniu pod Smoleńskiem, Miednoje koło Tweru i Piatichatkach na przedmieściu Charkowa, żołnierzy których przedwojenne losy były związane z ziemią wasilkowską.

Sprawmy, żeby pamięć o polskich bohaterach narodowych nie była jednorazowym uroczystym zrywem patriotyzmu, a stała się głębszą refleksją nad historią i tragedią naszego narodu.

Samorząd Uczniowski proponuje akcję "Zostaną po nas tylko guziki . i pamięć". Akcja polega na tym, że każdy kto chce w symboliczny sposób zjednoczyć się z ofiarami zbrodni sowieckiej i członkami rodzin pomordowanych żołnierzy, powinien przynieść do szkoły jeden, "prosty" guzik. Na holu będzie wystawa poświęcona wydarzeniu oraz miejsce, gdzie zostaną wyeksponowane Wasze guziki.

Sprawmy, żeby słowa Feliksa Konarskiego były zawsze aktualne i "Pamięć nie dała się zgładzić".