Nauczyciele szkolą się dla uczniów...

Nauczyciele z naszej szkoły uczestniczą w szkoleniu pt. „Doradcza kariery dla młodzieży”. Szkolenie jest prowadzone przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr, a finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestniczy w nim 13 nauczycieli.

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA DORADCA KARIERY DLA MŁODZIEŻY

Moduł I  Poradnictwo indywidualne

Cele modułu:
  1. Nabycie przez uczestników podstawowej wiedzy z zakresu poradnictwa indywidualnego
  2. Doskonalenie umiejętności udzielania uczniowi pomocy w rozwiązywaniu problemów edukacyjno- zawodowych podczas porady indywidualnej
  3. Określenie zadań poradnictwa indywidualnego i praktyczne uwarunkowania ich efektywnej realizacji
  4. Warsztat doradczy w poradnictwie indywidualnym
    Moduł II  Poradnictwo grupowe

Cel modułu:
  1. Zdobycie przez nauczycieli wiedzy i umiejętności do prowadzenia poradnictwa grupowego.
  2. Ukazanie różnic miedzy poradą indywidualną i pracą grupową w poradnictwie zawodowym.
  3. Podniesienie wiedzy z zakresu zasad konstruowania programu zajęć grupowych.
    Moduł III  Indywidualny plan działania

Cele modułu:
  1. przygotowanie nauczycieli do wspierania uczniów w tworzeniu Indywidualnego Planu Działania.
  2. zapoznanie słuchaczy z nowymi narzędziami pracy doradcy (Kwestionariusz Uzdolnień Przedsiębiorczych, Portfolio Kariery.
    Moduł IV Informacja zawodowa i edukacyjna

Cel modułu:
  • podniesienie wiedzy z zakresu informacji zawodowej i edukacyjnej - znaczenie informacji, dobór treści informacyjnych, zadania informacji;
  • przygotowanie nauczycieli do gromadzenia i wykorzystywania informacji zawodowej i edukacyjnej;
  • zasady tworzenia szkolnej bazy informacyjnej;
  • wykorzystanie nowoczesnych technik informacyjnych w poradnictwie zawodowym.
    Moduł V Zarządzanie i promocja ośrodka kariery

Cel modułu:
  • przygotowanie nauczycieli do organizacji i prowadzenia Ośrodka Kariery w szkole.
  • promocja Ośrodka Kariery
  • cele i zasady tworzenia wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego

Szkolenie zawodowe - galeria zdjęć