Szkoła z prawami dziecka

20 listopada w naszej szkole uczciliśmy dwudziestą rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dokumencie zostały spisane wszystkie prawa dziecka. Aby świadomie uczcić to doniosłe wydarzenie, klasy w ramach wewnątrzszkolnej rywalizacji przygotowały plakaty promujące poszczególne uprawnienia, a na długiej przerwie został zorganizowany happening. Uczniowie stworzyli ścianę balonów z najważniejszymi prawami dziecka.

Wyniki w rywalizacji Super Klasy (plakat o prawach dziecka)

Jedną z wytycznych do przygotowania pracy - był format A 4. Wiele plakatów nie spełniło tego formalnego wymogu, dlatego zdecydowaliśmy się na odjęcie jednego punktu. Oto ostateczny ranking plastycznej rywalizacji:

nr. klasy - punkty
1. I B - 8
2. III A, III E - 7,66
3. I C - 7,33
4. I D, II A, II E, III C - 6,66
5. IB, III B - 6,33
6. I E, I F, III D, III F - 5,33
7. I A - 4,663
8. II C, II D - 0

Szkoła z prawami dziecka - galeria