Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. po 123 latach niewoli Polacy odzyskali upragnioną niepodległość. W tym roku mieliśmy zaszczyt po raz kolejny celebrować te znamienne wydarzenie. Młodzież gimnazjalna uczestniczyła we mszy świętej poświęconej modlitwom za ojczyznę oraz w tradycyjnych uroczystościach przy wasilkowskiej kapliczce.

Pamięć o burzliwej historii Polski i narodowych bohaterach uczniowie uczcili również w dosyć niekonwencjonalny sposób. Każda klasa miała za zadanie przygotować własną aranżację znanej pieśni patriotycznej. Pierwszoklasiści śpiewali „Przybyli ułani”, drugoklasiści nucili „O mój rozmarynie”, a klasy trzecie prezentowały wokalne predyspozycje w rytm hymnu I Brygady Legionów Polskich, dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego. Rywalizacja odbyła się w ramach „SUPER KLASY”, a główną nagrodą były trzy dni bez mundurka! Poza konkursem wystąpił kwartet tenorski w składzie: Sylwester Woś, Tomasz Hodun, Tomasz Czech oraz Mariusz Sokołowski z piosenką „Ułani”.

Lista laureatów:

Miejsce Klasy pierwsze Klasy drugie Klasy trzecie
I miejsce I D (20 pkt.) II E (20 pkt.) III D (20 pkt.)
II miejsce I E (19 pkt.) II D (18,5 pkt.) III A (19,5 pkt.)
III miejsce I F (17,5 pkt.) II B (16,5) III F (19)

Poniżej znajdują się pliki do ściągnięcia w formacie WAV:

Nauczyciele (ok. 24 Mb), Klasa 1D (ok. 8 Mb), Klasa 2E (ok. 16 Mb), Klasa 3D (ok. 42 Mb)

Narodowe Święto Niepodległości - galeria