Święto Zmarłych

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”

Wisława Szymborska

Ostatni tydzień października uczniowie naszej szkoły poświęcili na przygotowania wasilkowskich nekropolii do ważnego święta w polskiej tradycji – Wszystkich Świętych. Wzorem lat ubiegłych gimnazjaliści zaopiekowali się aniołami, które są namacalnym dowodem wielopłaszczyznowej działalności naszego Patrona ks. Rabczyńskiego. Z wielkim zapałem młodzież uporządkowała otoczenie figur i zaopiekowała się opuszczonymi grobami.

Nie zapomnieliśmy również o dawnych mieszkańcach Wasilkowa. Dziewczyny z koła PTTK symbolicznie uprzątnęły kirkut i zapaliły świeczkę, oddając cześć i szacunek zmarłym wyznania mojżeszowego.

„Gdyby nie było śmierci, życie nie wydawałoby nam się takie piękne”

Mikołaj Gogol

Święto Zmarłych - galeria