Dni Języków Europejskich

Jak co roku w naszej szkole odbyły się obchody Dni Języków Europejskich. W tym roku przypadły one na dni 24 – 30 września.

W dniu 15 września gospodarze wszystkich klas spotkali się na spotkaniu z Panią Lucyną Bejm, na którym każdy z nich wylosował kraj Unii Europejskiej, który klasa będzie musiała zaprezentować w postaci loga.

I a – Szwecj
I b – Holandia
I c – Walia
I d – Szkocja
I e – Niemcy
I f – Słowacja II a – Anglia
II b – Włochy
II c – Litwa
II d – Irlandia
II e – Portugalia
III a – Francja
III b – Czechy
III c – Dania
III d – Hiszpania
III e – Turcja
III f – Belgia

Klasy miały czas do 24 września do godziny 7:59, aby na drzwiach sal lekcyjnych zawiesić swoje logo wylosowanego kraju oraz hasło promujące naukę języków obcych, a 25 września komisja w składzie Justyna Jezierska, Barbara Nowicka i Małgorzata Kozłowska oceniły powstałe loga i hasła. Wyniki zaprezentowały się następująco:

LOGO

I MIEJSCE – KLASA IIIA (FRANCJA)
II MIEJSCE – KLASA IA (SZWECJA)
III MIEJSCE – KLASA IIIB (CZECHY)

HASŁO

I MIEJSCE KLASA IIIE
II MIEJSCE – KLASA IIIA
III MIEJSCE – KLASA IF

W dniu 25 odbyły się także spotkania uczniów klas II i III z native speaker’em (Danny’m Cherry), na których uczniowie dyskutowali na temat potrzeb nauki języków obcych i znaczenia umiejętności komunikowania się w różnych językach w dzisiejszych czasach.
Dnia 25 września odbył się także konkurs języka angielskiego składający się z 2 części:

• USE IT OR LOSE IT- praktyczne użycie języka angielskiego.
• FACT OR FICTION- faktyczne i fikcyjne stwierdzenia na temat krajów Unii Europejskiej i krajów anglojęzycznych.

Wyniki konkursu przedstawiają się w następujący sposób:

I MIEJSCE – Jan Stasiewicz (klasa III C)
II MIEJSCE – Ewelina Pszczółka (klasa III D)
III MIEJSCE – Jakub Jakinowicz (klasa I B) oraz Hanna Daszuta (klasa III E)

Jako, że w naszej szkole działa aktywnie wolontariat, to nie mogliśmy nie wykorzystać sytuacji i nie wspomóc tej organizacji szkolnej. W dniach 24, 25, 28, 29 i 30 września chętne klasy wystawiły stoiska kulinarne, na których sprzedawali produkty i wyroby związane z wylosowanym krajem. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostaną przekazane na naukę naszego adoptowanego kolegi z Zambii – Emmanuela Tembo. W sumie klasy zebrały 915.35 złotych za co wszystkim DZIĘKUJEMY !!!

Dni Języków Europejskich - galeria