Dzień Edukacji Narodowej 2009

Dnia 14 października 1773 r. na mocy uchwały Sejmu powołano do życia Komisję nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mającą, czyli inaczej nazywając Komisję Edukacji Narodowej. Była ona była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Od tego czasu polskie szkolnictwo to sinusoida wzlotów i upadków. Rusyfikacja, kulturkampf, polityka okupanta sowieckiego i niemieckiego w czasie II wojny światowej to symbole nieudanej walki z polskim szkolnictwem. Nieugięta postawa nauczycieli i konsekwentna, tytaniczna wręcz praca z polską młodzieżą przyniosła wymierne efekty: „Uniwersytety Latające”, „Tajne komplety”, a także pokolenie Kolumbów.

14 października 2009 r. w wolnej i demokratycznej Polsce mogliśmy wspomnieć pamięć wszystkich nauczycieli i po raz kolejny, już 236 raz świętować Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia na której przedstawiciele władz gminnych (Pani Sekretarz Gminy Joanna Kondzior oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Wasilkowie Pani Danuta Poczobut), a także przewodniczący Rady Rodziców Stanisław Słowikowski składali najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania dla całej Rady Pedagogicznej. Następnie Pani Dyrektor wyróżniła wybranych nauczycieli nagrodami i dyplomami za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej, a pracowników za rzetelną i sumienna pracę.

Punktem kulminacyjnym programu była tradycyjna już gala – „Złote Belfry 2009”. Tegorocznych laureatów wyłoniono na drodze głosowania przeprowadzonego wśród uczniów klas II-ch i III-ch. Emocje związane z rangą przyznawanej statuetki podsycały występy świeżego, aczkolwiek perspektywicznego zespołu wokalnego, pokaz tańca hip - hop, a dodatkową atrakcją były komentarze absolwentów szkoły na temat nagrodzonych. Oto lista udekorowanych w konkursie „Złote Belfry 2009”:

- Mariusz Sokołowski – za nauczanie rozszerzonej historii na poziomie podstawowym
- Tomasz Czech – za niekonwencjonalne metody dyscyplinowania i urocze pomarańczowe obuwie sportowe
- Zbigniew Wójtowicz – za mocną psychikę i atrakcyjne ćwiczenia na lekcjach wf-u
- Marcin Wasilewski – za nieziemski uśmiech i miłość, którą obdarza wszystkich uczniów
- Sylwester Woś – za skuteczną inwigilację uczniów na sprawdzianach i promowanie idei samorządności szkolnej
- Jerzy Zielinko – za niepowtarzalny uśmiech, oryginalny styl opowiadania o zjawiskach fizycznych i stylowe gajerki
- Tomasz Hodun – za solidaryzowanie się z uczniami poprzez noszenie mundurka, oraz za niekonwencjonalne wykłady o chemii
- Barbara Borkowska - za skuteczność w pracy menadżerskiej na rzecz szkoły

„Super belfer 2009” dla Adama Wolańskiego – człowieka orkiestry

„Honorowy belfer 2009” dla Burmistrza Wasilkowa Antoniego Pełkowskiego – za permanentną opiekę nad szkołą

Dzień Edukacji Narodowej - galeria