Otrzęsiny 2009

Pod koniec września b.r. odbyły się tradycyjne „otrzęsiny” klas pierwszych. Uczniowski chrzest bojowy, zaraz po ślubowaniu, jest elementem rytuału przyjęcia nowych uczniów w poczet gimnazjalistów. Ten rodzaj wtajemniczenia przypadł do gustu braci uczniowskiej i z roku na rok przybiera coraz barwniejszą oprawę. I w tym roku nie obyło się bez egzotycznych przebrań, „fikuśnych fryzur” i pokaźnej dawki humoru. Pierwszoklasiści wykazać musieli się kreatywnością, odwagą i zgraniem, co po miesiącu wspólnej nauki jest nie lada wyzwaniem. W tym roku motywem przewodnim uroczystości były gatunki muzyczne, które wymusiły na młodzieży stroje w stylu country, reggae itp. Wzorem lat ubiegłych prezentacja klasy odbyła się od publicznej prezentacji klasowego poematu oraz herbu złożonego…z uczniów. Kolejne zadania wymagały tanecznej koordynacji (taniec klasowy), zgrania (wyścig z jajkiem), determinacji (wyławianie kulek z trocin), zwinności i sprytu (zabawa w karetę) oraz zaufania (labirynt dla wychowawcy).

Wszystkie pierwsze klasy wykazały się wielką pomysłowością i wolą walki. Każdemu zespołowi zależało na zwycięstwie w tej prestiżowej rywalizacji, jednak laur pierwszeństwa wywalczyła klasa I F. Wyróżniona drużyna odznaczona została kolorowymi naszyjnikami, a nagrodami pocieszenia dla pozostałych uczestników była dobra zabawa, którą widać na poniżej zamieszczonych zdjęciach.

Otrzęsiny 2009 - galeria