Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 28 września 2009 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, które było symbolicznym przyjęciem nowych adeptów Gimnazjum do szkolnej społeczności. Uroczystą przysięgę poprzedziło wystąpienie Pani Dyrektor, która podkreślała szanse przed którymi stoją pierwszoklasiści, a także wyraziła nadzieję, że będą oni w przyszłości godnie reprezentować swoją szkołę, lokalną ojczyznę oraz nasz kraj na forum zjednoczonej Europy. Powagi wydarzeniu dodało zaprezentowanie przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego barwnej biografii patrona szkoły księdza Wacława Rabczyńskiego. Jego życiorys, słowa uczniowskiego przyrzeczenia i dźwięki odegranej Roty miały zaakcentować misję naszego Gimnazjum, w myśl której: „Szkoła uczy myśleć, rozumieć świat i ludzi, współtworzy dobrego człowieka”.

Tekst ślubowania:

My, uczniowie Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego, wobec sztandaru naszej szkoły i w obecności rodziców, nauczycieli oraz gości, ślubujemy:

• Swoją nauką i postawą dbać o dobre imię naszego Gimnazjum - ŚLUBUJEMY
  • Uczyć się tak, aby Polska, rodzice i nauczyciele byli z nas dumni - ŚLUBUJEMY
  • Szanować wszelkie dziedzictwo naszego narodu, poznawać jego kulturę i chronić mowę - ŚLUBUJEMY
  • Żyć nie tylko dla siebie, ale i dla Ojczyzny oraz ludzi - ŚLUBUJEMY
  • Z młodzieńczym zapałem i wiarą wytrwania pod tym sztandarem jednoczyć wysiłki dla dobra Szkoły, Miasta i Ojczyzny - ŚLUBUJEMY

Tak nam dopomóż Bóg!

Ślubowanie klas pierwszych - galeria