Dzień bez samochodu 2009

W tym roku szkolnym 2009/2010 ponownie zorganizowaliśmy „Dzień bez samochodu 2009” w ramach szerszej akcji spędzania aktywnie czasu wolnego. Tegoroczna trasa rajdu rowerowego przebiegała tym razem po północnych okolicach Wasilkowa obejmując swym zasięgiem południowe krańce Puszczy Knyszyńskiej. Podczas jazdy rowerami mogliśmy zobaczyć roboty na przyszłej obwodówce Wasilkowa oraz zmiany w krajobrazie w związku ze zbliżającą się jesienią. Przejechaliśmy przez Złotą Wieś, okolice Horodnianki w kierunku Studzianek, Dąbrówek i powróciliśmy do Wasilkowa.
Trasa liczyła łącznie prawie 22 km i miejscami byłą trudna ze względu na piaskową drogę. Ale przepiękne krajobrazy i świeże powietrze wynagrodziło trud. Pod koniec trasy w Studziankach mieliśmy ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę i zgasić pragnienie. (Podziękowania Panu leśniczemu-Andrzejowi za zorganizowanie ogniska).

Nie zabrakło również niespodzianek po drodze: urwany pedał roweru, schodzące powietrze z koła-ale z tym poradziliśmy sobie i każdy szczęśliwie i cało powrócił do domu. Pozdrowienia i do zobaczenia na trasie następnej wyprawy. Zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum w Wasilkowie na podobne aktywne formy wypoczynku.

Organizator: Koło Ekologiczne (w Gimnazjum im. ks. W. Rabczyńskiego w Wasilkowie) i jego opiekun-Wojciech Poznański oraz współorganizator-Sylwester Woś

Dzień bez samochodu 2009 - galeria