facebook
Zapraszamy na nasz blog
Młodzieżowe Media obywatelskie
"nic o nas nic bez nas"
Wasilków online
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie


Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Kronika szkoły

„Wszystko, co najważniejsze”

Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie oraz Europejska Szkoła Mediów i Przedsiębiorczości w Białymstoku zapraszają na wystawę fotograficzną „Wszystko, co najważniejsze”. Na wernisaż złożą się zdjęcia fotografa Łukasza Sokoła prezentujące dzieci z Kamerunu z najcenniejszymi dla nich przedmiotami oraz uczniów gimnazjum w Wasilkowie, w takiej samej konwencji. Wystawa została objęta Patronatem Wojewody Podlaskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Projekt jest również odpowiedzią na pojawiające się pogłoski na temat nietolerancji Białostoczan. Naszym głównym celem jest próba przełamania stereotypów w postrzeganiu „Innego” oraz promocja postaw otwartych na międzykulturowy dialog. Poza tym chcielibyśmy doprowadzić do zainicjowanie adopcji serca we współpracy z Ruchem Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI.

Uroczyste otwarcie wystawy "Wszystko co najważniejsze"

Łukasz Sokół - ur. w 1981 r. w Warszawie. Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii oraz WSPiZ im. Leona Koźmińskiego. Zajmuje się reportażem i portretem. Dotychczas prezentował swoje prace w Galerii Luksfera oraz na wystawach zbiorowych w Hadze, Toruniu, Warszawie i na Festiwalu Fotografii w Łodzi. Swoje projekty realizował w Australii, USA, Afryce i Europie. Publikował w "Dużym Formacie", "Wysokich Obcasach", "Zwierciadle", "Polityce" i "Pozytywie".

Adopcja serca – szansa dla sierot Afryki
Adopcja Serca jest to moralne zobowiązanie do pomocy przez indywidualny lub zbiorowy patronat nad sierotą lub ubogim, głodującym znanym z nazwiska i imienia dzieckiem w Trzecim Świecie (głównie w Afryce Środkowej).

Aby objąć patronatem konkretne dziecko w szkole podstawowej, średniej lub w szkole życia, należy przystąpić do wybranego programu przez przesłanie do ośrodka Ruchu Maitri wypełnionej deklaracji oraz podjąć opłacanie składek wystarczającą na utrzymanie i naukę. Można również wspierać wyłącznie anonimowe zagłodzone dzieci w ośrodkach dożywiania wpłacając dowolne kwoty stosownie do swoich możliwości.

Linki związane z projektem:
Życie za 18 euro na miesiąc
http://www.maitri.pl/
http://www.poranny.pl/

Koordynatorzy projektu:
Barbara Nowicka
Mariusz SokołowskiWszystko co najważniejsze - fotogaleria
 
Powrótgimnazjum, szkoła, szkolnictwo, klasa, klasy, uczeń, uczniowie, oceny, rodzice, oświata, Wasilków, ksiądz, Rabczyński,Samorząd Uczniowski, lekcje, lekcja
Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie