„Szkoła dla rodziców”

W I semestrze roku szkolnego 2008/2009 odbywały się w naszym Gimnazjum zajęcia p.t. „Szkoła dla Rodziców” . Przez 10 tygodni w każdą środę grupa rodziców spotykała się , aby pogłębiać swoje umiejętności i wiedzę na temat samoświadomości rodzica wobec przyczyn niewłaściwej relacji rodzic-dziecko.

Metodą warsztatową uczyliśmy się zasad dobrej komunikacji, rozpoznawania i nazywania emocji(własnych i dzieci), rozwiązywania konfliktów w relacji rodzic – dziecko; poznaliśmy sposoby zachęcania dziecka do współpracy, samodzielności i odpowiedzialności za własne decyzje; uczyliśmy się stosowania pochwał i nagród zamiast kar. Najwięcej uczyliśmy się od siebie nawzajem, gdyż chętnie dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy dokonali oceny zajęć w skali 1-6.

• stopień przydatności zajęć ocenili na 5/6
  • omawiane treści 5/6
  • możliwości zastosowania poznanych treści i umiejętności 5/6
  • sposób prowadzenia zajęć 6

Zapraszamy do uczestnictwa w 2 edycji zajęć, które poprowadzą p. M. Szwabowicz i p. B. Nowicka.
Planowane pierwsze zajęcia – 11.02.09 (środa) godzina. 17.30 do 19.00 Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny: 692526661