Sprzątanie Świata 2006

W tym roku szkolnym ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata” odbyła się w dniach 15 - 17 września 2006 roku. Nasze Gimnazjum zorganizowało akcję w piątek 15 września. Uczniowie klas pierwszych - 1C, 1D i 1E uczestniczyli w porządkowaniu pobliskiego lasu tzw. „Lisiej Góry”. Ich zadaniem było zebranie śmieci do worków foliowych. Akcja przyniosła wymierne korzyści w postaci dwudziestu kilku worków śmieci. Najczęściej spotykanymi odpadami były butelki plastikowe, folie, szkło, puszki aluminiowe. Wszyscy się dziwili, skąd taka duża ilość śmieci, w tak małym lasku, położonym przy nowym osiedlu bloków. Niektórzy uczniowie byli nawet oburzeni, że muszą sprzątać śmieci, które pozostawiają inni. Apelują więc, do wszystkich ludzi odwiedzających lasek, by nie pozostawiali po sobie śmieci.

Na terenie wokół szkoły pracowali uczniowie klas I, II i III. Zamiatali boisko, grabili liście, pielęgnowali kwiaty przed szkołą.

Uczniowie z Koła ekologicznego przygotowali gazetki informacyjne i wykonali plakaty o ochronie środowiska.

Opiekun Koła ekologicznego: W. Poznański

Sprzątanie Świata 2006 - galeria zdjęć

Czyścimy dokładnie las ze śmieci Gazetka na korytarzu Grabimy liście
Nasze plakaty Plakat Porządki na szkolnym boisku