Dzień bez samochodu 2006

Od kilku lat 22 września obchodzony jest w Polsce, podobnie jak w Europie, „Dzień bez samochodu”. Taki dzień ustalono, by ograniczyć choć przez jeden dzień ilość samochodów wyjeżdżających codziennie na nasze drogi i ulice, które zatruwają spalinami środowisko. Jest to również okazja, by reklamować rower jako w pełni ekologiczny środek lokomocji - nie zanieczyszcza powietrza, poprawia kondycję fizyczną człowieka i w dodatku niewiele kosztuje. Dzień bez samochodu uzmysławia też społeczeństwu, jak mało mamy ścieżek rowerowych.

Chcąc zachęcić uczniów do korzystania z roweru jako środka lokomocji, wychowawcy klas 1A - Wojciech Poznański i 1E - Sylwester Woś, zorganizowali 23 września wycieczkę „na dwóch kółkach”. Trasa wiodła z Wasilkowa do Supraśla przez Dąbrówki, Studzianki, a dalej przez Puszczę Knyszyńską do Supraśla.

Trochę zmęczeni, odpoczywaliśmy nad zalewem nad rzeką. W wyznaczonym miejscu rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Zebraliśmy siły i ruszyliśmy w drogę powrotną tą samą trasą, robiąc trochę więcej postojów. Łącznie przejechaliśmy 28 kilometrów.

Ta wycieczka nie była pierwszą taką wycieczką zorganizowaną z okazji „Dnia bez samochodu”. Pan Poznański obiecał, że będą następne - na pewno za rok, ale my liczymy, że może wcześniej. Wycieczka rowerowa w sobotę, to bardzo dobry sposób na spędzenie weekendowego czasu.

Dzień bez samochodu 2006 - galeria zdjęć